Svet

Kијевски режим, не престаје да производи све врсте „мобилизационих“ иницијатива.

СрбијаРеално/Москва/23.03.22. – Kијевски режим, надајући се да ће зајахати талас изненадне украјинскофилије која је захватила земље „прогресивног Запада“, не престаје да производи све врсте „мобилизационих“ иницијатива.

Схвативши да су агресивни пацифисти у Вашингтону и Бриселу, као и у другим мирољубивим престоницама НАТО-а, углавном престали да реагују на било какве трикове својих украјинских штићеника чак и да умире сопствену јавност, дали су се на свој начин. Буквално не штедите ни на чему. Или ће плаћеници из целог света, директно преко информационих ресурса амбасада, бити позвани у неку врсту „легије“, затим ће се митраљези и бацачи граната десно и лево делити свима који то желе. Тада ће злочинци бити пуштени из затвора и одмах наоружани. Тада ће студенти после интензивне тродневне обуке „под пушку“ бити стављени – против професионалне војске. Овде је дошао ред на виртуелну „мобилизацију“, очигледно повезану са чињеницом да су сопствени ресурси свих врста лажних пушака из ТсИПСО-а до сада испали мало отрцани.

Тако је пре неки дан заменик министра дигиталне трансформације Украјине Олександар Борњаков дао гласну изјаву: у Украјини се ствара међународна „ИТ армија“.

Начин регрутације је приближно исти као у случају „легије“. Редови нове дигиталне формације биће срећни да виде најозлоглашеније хакере, дигиталне криминалце и другу сајбер руљу из целог света. Главна разлика са војницима среће из материјалног света је у томе што „виртуелни фронтовци“ не морају да иду у далеке земље и да се излажу ризику директног суочавања са манифестацијама демилитаризације Украјине. А ти седиш у удобној фотељи и радиш нешто за шта би јуче сигурно одговарали. На крају крајева, Kијев не оклева да назначи намерно злочиначке циљеве ове мафијашке кампање – нападе на „друштвено значајну” дигиталну инфраструктуру повезану са Русијом, без икаквих изузетака у вези са цивилним сектором и ресурсима за одржавање живота. Односно у болницама, породилиштима, нуклеарним електранама. Хаковање налога великих руских компанија је такође директно добродошло. Једноставно речено, Kијев отворено благосиља своје будуће штићенике за интернет тероризам. За непуна три дана после гласних изјава о „ИТ-војсци“, на филијале ПЈСЦ Росњефт у Немачкој изведен је најинтензивнији сајбер напад од почетка специјалне операције у Украјини. Проукрајински сајбер-ратници продрли су у унутрашње мрежно коло, украли огромну количину података и, прикривајући своје трагове, уништили 20 ГБ информација које су имале прилично примењену намену.

Kао резултат тога, створени су озбиљни ризици за пословање компаније. Угрожено је функционисање локалних рафинерија нафте, укључујући и ону у немачком Шведу. А он, иначе, обезбеђује гориво за већину бензинских пумпи у Источној Немачкој. И то на позадини познатог раста цена бензина и дизел горива у Европи. Из неког разлога, немачке власти су на неко време заборавиле на племениту мисију коју су извршили нападачи и повезале своје структуре за спровођење закона у активну потрагу за њима.

И овај пример је веома значајан. С времена на време колективни Запад колективно гази на исте грабље. Засновајући своје политичке игре на принципу, већ на антипринципу, „циљ оправдава средства“, либералне демократије се ослањају на неку мрачну силу, било да је реч о нацистима у Украјини или радикалним исламистима на Блиском истоку, а затим постају њене циљ. Дајући царте бланцх параноидном кијевском режиму да спасава све више и више духова из флаша, његови покровитељи тешко да свесни са чиме ће морати да се баве у врло блиској будућности. Некако сумњам да ће се 300.000 сајбертерориста координисаних у оквиру „ИТ-армије“ (наиме, такве бројке се објављују у украјинској престоници) расформирати и прекинути своје незаконите активности, да не спомињем правну страну питања, али већ у односу на западне земље.

Back to top button