Успешна година за образовање у Београду
СрбијаРеално/БЕОГРАД/30.12 – Протекла година је била изузетно успешна у сектору образовања и дечје заштите имајући у виду да је то година у којој смо наставили велика улагања у обнову образовних установа, наставили да проширујемо капацитете у државним предшколским установама и наставили да водимо одговорну секторску политику у чијем фокусу су деца и родитељи, оценио је Славко Гак, градски секретар за образовање и дечју заштиту.
Како је истакао, у 2021. најзначајнија инвестиција била је завршетак обнове Земунске гимназије док ће у наредној години бити започета велика обнова Девете гимназије и завршена реконструкција школе „Митраљета“.
“Тренд раста буџета Града Београда за образовање и дечју заштиту не престаје од 2012. године и све већа издвајања уз одговорну “литику према најважнијем сектору за сваки град дају нам резултат на који смо поносни. Настављамо у истом ритму и у 2022.години”, рекао је Гак.
Он је истакао да је буџет Града Београда за образовање и дечју заштиту за 2022. годину развојан и инвестициони и наставак је курса заузетог пре десет година са акцентом на децу и услове у којима бораве и уче.
“Циљ је обнова свих образовних установа, а у последњих пет година радове смо имали у више од 50 вртића и 120 школа са укупним улагањима од скоро пет милијарди динара. То је велики резултат, али ту нећемо стати”, истакао је Гак.
За наредну годину за образовање и дечју заштиту планиран је буџет у износу од 25 милијарди динара, што значи да већ две године заредом буџет за образовање премашује 200 милиона евра и то су историјски износи за Град Београд.
Следеће година, како је најавио, биће започети радови на санацији, реконструкцији, обнови још десет школа укупне вредности око 600 милиона динара, а спремни су пројекти и за комплетне реконструкције још пет школа – ОШ „Свети Сава“, ОШ „Владислав Рибникар“, Трговачка школа Стари град, Спортска гимназија, Гимназија Младеновац.
– Ово су године када Град Београд показује како се заиста брине о деци, и тим темпом намеравамо да наставимо – закључио је Гак.